Aktivity
Chata Pieniny
aktivity
Pieninský národný park

Zamilujete si to

Pieniny priťahujú návštevníkov svojimi prírodnými krásami, kultúrnymi hodnotami a folklórnou tradíciou.

Bežkovanie

pozdĺž hraničnej rieky Dunajec

Pre milovníkov zimných športov ponúka Chata Pieniny možnosť bežkovania pozdĺž hraničnej rieky Dunajec. Bežecká stopa je pravidelne udržiavaná a vhodná aj pre začínajúcich bežkárov. Trasa začína pri Chate Pieniny, končí v Červenom Kláštore a jej celková dĺžka je 9 km. Po pobyte v zasneženej prírode Vám radi pripravíme horúci čaj s rumom a oddýchnuť si môžete aj v našom wellnesse.

Pasovanie za Gorala

Najväčšia atrakcia Chaty Pieniny

Pasovanie prevádza z poverenia zhromaždenia goralov Ján Gondek – goral pieninsky. Počas celého pasovania zabáva učastníkov goralská ľudová hudba. Niektorých goralov máme i vo vláde.

Splav na pltiach

NEZABUDNUTEĽNÝ SPLAV DUNAJCA NA PLTIACH A RAFTOCH

Splav trvá od 1 do 3 hodín podľa dĺžky a hladiny Dunajca. Splav končí na Slovenskej strane v Lesnici, pri turistickom hraničnom prechode do Poľska (Szcawnicza) a Chate Pieniny.

Splavuje sa od apríla do októbra, aj dlhšie, podľa počasia. Po splave zabezpečujeme pre skupiny a voľných turistov obedy v chate, alebo pikniky v prírode s goralskou muzikou.

Pikniky

LETNÉ ŠPECIALITY GRILOVANÉ PRI OHNI

Okrem klasického stravovania chata ponúka rôzne pikniky v prírode, v zastrešenej piknikovej časti s prírodným ohňom. Sú to rôzne špeciality ako údené pstruhy, pečenie jahňaciny pre celé skupiny, grilovanie pri ohni, pravý goralský guláš a pod. Na spestrenie po celú dobu  hrá pravá goralská muzika.

Šport

AKTIVITY PRE KAŽDÉHO

Každý rok organizuje Chata Pieniny Medzinárodný horský duatlon Lesnica – Szczawnicza, na ktorom sa zúčastňujú poprední športovci Europy.

Chata ponúka cez leto aj jazdu na koči, splav po Dunajci na gumených člnoch – rafting, jazdu na bicykli po vyznačených turistických chodníkoch, sprievodcovské služby a kompletný športový program na športových areáloch (tenisové kurty, volejbalové ihrisko a pod.)

Tri Koruny

Nezabudnuteľný výhľad
Vďaka lávke pre peších v Červenom Kláštore sa môžeme vybrať na turistiku do poľských Pienin – na veľmi známe Tri Koruny. Tri koruny sú pomenované podľa pohľadu z Červeného Kláštora, v skutočnosti je tých pieninských korún päť. Najvyššia je Okraglica (982 m n.m.), ďalšie štyri koruny sú Pańska Skala, Plaska skala, Ganek a Nad Ogródky.